gusto-flora


Prejdi na obsah

Zdroj vody

Závlahy

...Máte narodeniny? Blahoželám!
Vyhrali ste na Športke? Blahoželám!
Máte kvalitný a dostatočný zdroj vody? Blahoželám vám dvojnásobne!...Kvalitný zdroj vody je nenahraditeľný a neoceniteľný. Ale to si človek uvedomí, až keď ho nemá...

V zásade existujú 3 zdroje vody, ktoré môžete použiť na závlahu: 1. mestský vodovod (nízke počiatočné náklady, vysoké prevádzkové), 2. vlastná studňa (stará dobrá klasika), 3. zachytená dažďová voda (vysoké počiatočné náklady, ale aj vysoká kvalita vody).
Ideálne je mať zakopanú nádrž na zhromažďovanie dažďovej vody, ktorá sa (v prípade dlhšieho sucha) automaticky dopĺňa vodou zo studne.

Ak váš zdroj vody má výdatnosť väčšiu ako cca 40 l za minútu, tak máte vyhraté a rovno môžete začať uvažovať, aký závlahový systém použijete. V opačnom prípade sa situácia dosť komplikuje, ale nie je neriešiteľná. Kombináciou zdrojov vody, prípadne špeciálne navrhnutým závlahovým systémom, sa dá každý problém vyriešiť.
Na čerpanie vody potrebujete ešte čerpadlo: nadzemné alebo ponorné. Prvé je lacnejšie, druhé je výkonejšie a obyčajne aj spolahlivejšie. Ak máte hladinu vody v studni hlbšie ako cca 7-8 metrov, nemáte inú možnosť ako použiť čerpadlo ponorné.

Doporučujeme:
Ako si vybrať správne čerpadlo.


Sub-menu:


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu