gusto-flora


Prejdi na obsah

Návrh

Záhrady

...Postavil som si pekný dom a rozhodol som sa skultúrniť aj jeho okolie. Aby výsledok bol skutočne na profesionálnej úrovni, nechal som si vypracovať odborný projekt záhrady....


Typy návrhov:

Pôdorysy

Pôdorys

Vizualizácie

Skice

Aj takto to môže vyzerať, ale úplným začiatkom by mal byť rozhovor. Vždy sa snažíme, aby sa zákazník zapojil do prípravy projektu a mohol doňho zasiahnuť. Je to veľakrát podceňovaná, no dôležitá časť realizácie záhrady. Každý človek má predsa iné predstavy o tom, ako má vyzerať jeho vysnívaný kúsok zeme.

Samozrejme, drobné zmeny v záhrade sa môžu (a aj budú) robiť aj neskôr, ale základná koncepcia záhrady by mala byť vytvorená na mnoho rokov dopredu. Vždy je jednoduchšie meniť záhradu perom na papieri ako neskôr bagrom....
Základom dobrej komunikácie zo zákazníkom je kvalitný a zrozumiteľný návrh.

Koncept záhrady poskytujeme vo viacerých formách: jednoduchá skica, klasický pôdorys, alebo počítačové vizualizácie (ako prepojenie grafických programov a 3D prezentácií). Samozrejme je možná aj kombinácia týchto troch spôsobov prezentácie navzájom.
Klasický pôdorys je vhodný tam kde je potrebné presne zakresliť stavby a chodníky s ich jednoznačným vertikálnym a horizontálnym umiestnením a okótovaním. Pretože sú tam znázornené len pôdorysi rastlín, človek si vie ťažšie predstaviť, ako jednotlivé kompozície rastlín budú v priestore skutočne vyzerať. Koláž do fotografie už existujúcich stavieb podáva veľmi realistický pohľad na to, ako bude skutočná výsadba farebne, tvarovo aj výškovo skutočne vyzerať. Problém tu nastáva len s perspektívou, ktorá sa dá kolážou len ťažko zachytiť a mierne skresluje celkový obraz výsadby. Tento nedostatok úplne odstraňuje najkvalitnejší, ale aj najpracnejší projekt v 3D prezentácii. Každý detail vašej záhrady si tu môžete pozrieť z ľubovolného pohľadu. Je to najreálnejší pohľad, pretože aj v skutočnosti sa na jednotlivé skupiny vysadených rastlín pozeráte z rôznych uhlov.

Ak na Vašom pozemku už rastú staršie dreviny, môžeme Vám spraviť odbornú inventarizáciu drevín (obr.21), aj s posúdením ich zdravotného stavu .

Voľba je len na vás.

Všetky fotografie zo sekcie Návrh.


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu