gusto-flora


Prejdi na obsah

Trávniky

Záhrady > + trávniky

...Trávnik je výstavným oknom vášho pozemku. Sú to otvorené dvere, ktoré Vás pozývajú vstúpiť do vašej záhrady. Kým rastliny pohľady na váš pozemok zatvárajú, trávnik ich otvára.
Preto neváhajte a vstúpte - trávnik Vás pozýva...


Športový, elegantný, úžitkový, golfový, praktický - aj keď je každý iný, stále je to trávnik. Budú po ňom behať deti? Mám doma psa? Mám málo času na jeho údržbu? Tienia naň stromy? To sú všetko otázky, na ktoré si budete musieť odpovedať, aby ste si mohli vybrať najvhodnejší typ trávnika pre Vás. A nastupuje ďalšia klasická dilema: kladený či vysievaný. Tak ako je medzi nimi priepastný rozdiel v cene, taký je aj obrovský rozdiel v nárokoch na údržbu prvý polrok.
Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek trávnik, hlavne si nevyberaje trávniky málo kvalitné. Ani zvýšenou údržbou po daľšie roky z neho pekný záhradný trávnik nedostanete.
Kvalitný trávnik sa skladá min. s 5-7 druhov tráv. Po čase ich tam asi toľko mať nebudete, ale to si už sám trávnik vyselektoval tie druhy, ktorým najviac vyhovujú prírodné podmienky vo vašej záhrade a váš spôsob údržby.
Trávnik je náročný na údržbu. Aj kvalitný trávnik bude vyzerať biedne bez pravidelnej a kvalitnej starostlivosti. Polievať, kosiť, hnojiť a likvidovať burinu. Aké jednoduché a ako málo gazdov to aj poriadne dodržiava.
Krtkovia, buriny, plesne, huby, hrdze a rôzne iné choroby - všetko chce váš trávnik poničiť.
Ale už stačilo! Napriek všetkým negatívom, čo som vymenoval, nemožno poprieť základný fakt - pekný trávnik je nosným prvkom okrasnej záhrady!!!


Sub-menu:


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu